Вернуться назад

Програма фестивалю NonStopMedia IX

На початку серпня фестиваль NonStopMedia оголосив список фіналістів, роботи яких будуть представлені у Харкові в рамках фінального проекту. За 2 місяці, протягом яких тривав опен-колл, журі розглянуло близько 150 заявок. Цього року в конкурсі взяли участь молоді художники з України, Польщі, Білорусі та інших країн Європи, США.

Було відібрано 10 найкращих проектів, створених 13 авторами.

«Цього року ми отримали багато дуже гарних проектів, таких, які хотілося б показати. Шкода, що журі могло відібрати тільки 10. На мій погляд, сильно зросли якість і продуманість поданих проектів, їх завершеність», — каже кураторка NonStopMedia IX Анастасія Хлестова.

Фіналісти NonStopMedia IX:

Григорій Гудаченко, Аня Мананкіна, Іра Водолажченко, Томаш Гажлінсі і Вікторія Дорр, Анастасія Худякова, Коршунов Євген, Вероніка Чередниченко і Богдана Пацюк, Женя Лаптій, Дар’я Кольцова, Роман Камінський та Наталія Ткаченко (кураторка).

Подивитися на їх роботи харків’яни зможуть зовсім скоро: відкриття основного виставкового проекту NonStopMedia IX відбудеться 2 вересня о 17:00 у Палаці студентів НТУ «ХПІ». Вхід – вільний. Під час фестивалю будуть відкрити ще 5 виставкових проектів, у тому числі, експозиція робіт одного з найвідоміших художників Харкова та у минулому лауреата NonStopMedia — Гамлета Зінківського.

Паралельна програма фестивалю передбачає не лише виставки. З 27 серпня до 9 вересня у межах NonStopMedia в Харкові відбудеться понад 20 івентів: майстер-класи, лекції, екскурсії, концерти, презентації та вже традиційна «Ніч перформансу» (повна програма у додатку).

«Заходи паралельної програми NonStopMedia відбуватимуться кожного дня. Відкрита програма розпочнеться 27 серпня. Вона стартує з презентації меблів з квартири одіозного для Харкова персонажа – Олега Мітасова — і вистави театру «Арабески». Щодо презентації, команді Харківської муніципальної галереї вдалося дістати фрагменти меблів з квартири Мітасова з його написами, а також родинні фотографії. Цікавою також буде виставка у ХНЕУ . Це досить незвичайний експеримент колаборації молодих художників Ольги Бабак і Олександра Краплі, яких пустили в один з найбільших вишів міста і дозволили показувати своє мистецтво так, як їм хочеться», — коментує куратор   NonStopMedia ІХ Антон Ткаченко.

Програма фестивалю NonStopMedia IX

(27.08 – 9.09.2018)

27.08:

17.00 — презентація об’єктів Мітасова (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Олег Мітасов (1953 — 1999) прославився в Харкові в середині 1980-х років численними написами з зв’язаних слів на парканах і стінах будинків. Імовірно, страждав на шизофренію.

19.00 — вистава-концерт театру «Арабески» за текстами Мажени Садохи (Вроцлав), Сергія Жадана (Харків) та Юрія Андруховича (Івано-Франківськ) у виконанні Міська Барбари та Юрка Єфремова — автора музики — у режисурі Світлани Олешко з відеорядом від Андрія Зеленого (Львів) — (АртПідвал Муніципальної галереї, вул. Чернишевська, 15). Надзвичайно актуальний, гострий і водночас мобільний проект. Це не просто вистава, це відео-арт, це низка дискусій та дебатів, аудіокнига, східноукраїнський тур у 2018 році (Чугуїв, Слов’янськ, Краматорськ, Сіверськодонецьк, Лисичанськ).

 

28.08:

18.00 — кураторський проект Наталі Чичасової «Місто «Без призначення»» спецпроект від галереї Артсвіт (Дніпро) (VOVATANYA Gallery, Харківська набережна, 6)

Роботи надані з колекції галереї Артсвіт, створені сучасним молодими українськими художниками, які репрезентують різне відчуття себе та бачення майбутнього. Медіумом на виставці є друкована графіка — одна з найбільш традиційних технік, що вже давно стала не тільки засобом декоративного оформлення, але й набула специфічної та лаконічної візуальної мови. Сьогодні, в контексті переосмислення нашої ідентичності та вибудовування стратегії подальшого розвитку, звернення до аналізу впливу радянського феномену є надзвичайно важливим. Така ситуація спонукає сучасних художників у своїх практиках звертатися до теми радянської спадщини та фіксувати її у ландшафті міста. Їхні роботи фактично стають індикатором змін у свідомості нового покоління.

 

29.08:

18.00 — виставка з архівів фестивалю, візуалізація історії NonStopMedia (Ampersand food & art, вул. Сумська, 71)

Презентація каталогів, афіш та програмок фестивалю за 15 років його існування від Тетяни Борзунової та Ірини Оленіної.

 

30.08:

17.00 — лекція Ольги Сімсон, докторки юридичних наук, директорки Інституту права, технологій та інновацій (ILTI), «Захист інтелектуальної власності в сучасному мистецтві» (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Мета лекції — продемонструвати, як нові тенденції та форми в мистецтві впливають на охорону інтелектуальної власності, дати представникам креативної індустрії інструменти захисту авторських прав, показати грань між інтелектуальною власністю та апропріетарним мистецтвом.

19.00 — лекція Тетяни Тумасян, директорки Муніципальної галереї та засновниці  NonStopMedia про історію фестивалю (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Розповідь про те, як і чому з’явився фестиваль, як змінився склад учасників, яке майбутнє чекає НонСтоп. У 2003 році Тетяна Тумасян заснувала фестиваль молодіжних проектів NonStopMedia. За час існування NonStopMedia утвердився як важлива комунікативна платформа для молодого сучасного мистецтва, що зумовлено різноманітністю паралельної програми: кіно, театру, музики, літератури — та посиленої ролі теоретичної, освітньої та дискусійної платформ фестивалю.

 

31.08:

18.00 — спецпроект «Контрверсія» Белли Логачової та Олександра Присяжненко, нові медіа, відео, фотографія, тексти (АртПідвал Муніципальної галереї, вул. Чернишевська, 15)

Погляд на сучасну подачу інформації в мінливій ​​соціальній ситуації та роздуми про те, де правда, а де брехня, коли вибір своєї версії реальності надається кожному окремо.

22:00-02:00 — Visual party #2 «Не хлебом единым» / «Остро умие» (тильна сторона ХНАТОБ, вхід за будівлею опери з боку саду Шевченка)

Academy of Visual Arts Kharkоv спільно з «Культура звука» продовжують серію visual party. Організатори запрошують відкрити для себе харківського художника слова — Вагріча Бахчаняна. Visual party — це суміш музики та візуального матеріалу на певну тему. На вечірці будуть продемонстровані зображення і твори Вагріча, та розповідь про харківського художника. Відеоматеріали підібрані Academy of Visual Arts Kharkov. Світло — VJ YNG (Олена Джуріна). Музика — DJ Kurilo.

 

 1.09:

 18.00 — презентація «Искусство — это больно» Ольги Федорової (АртПідвал Муніципальної галереї, вул. Чернишевська, 15)

Проект як частина довготривалого дослідження мистецьких процесів, має на меті зібрати у собі весь той біль, що його переживає молодий художник у своїй діяльності. Все, «що болить», але зазвичай не виноситься за межі «кола посвячених». Та біль вщухає швидше, якщо дати йому вихід. На презентації проекту художниця представить арт-бук та мерч-колекцію «Искусство — это больно», також відбудеться артист-ток та дискусія про концептуальне мистецтво, вітчизняні мистецькі процеси та арт-систему, а також місце в них молодого українського художника.

21:00 — шоу-кейс «Rhythm Makers» (Farsch Place, вул. Квітки-Основ’яненка, 12)

Dj Max Gold та Dj Ivan Schtug зіграють вінілові сети з найбільш значущих треків від продюсерів андеграундної house-музики

 

2.09:

17.00 — офіційний початок фестивалю — відкриття виставки лауреатів (Палац студентів НТУ «ХПІ», вул. Пушкінська, 79/1)

Грають dj Сtrl-i та vj YNG + фудкорт от Farsch.

 

3.09:

 18.00 — лекція Філіпа Модерсона про життя та працю молодого художника в Німеччині (АртПідвал Муніципальної галереї, вул. Чернишевська, 15)

Філіп Модерсон — німецький художник, скульптор. Живе та працює в Берліні. Роботи Модерсона — відбиття геологічних процесів, таких як ерозія та седиментація. Матеріальна основа його скульптур (пісок, бетон, метал або скло) — утворює, як правило, камінь, що переходить у різні агрегатні стани. Роботи Модерсона можна розглядати і як об’єкт, і як процес. Амбівалентні об’єкти стосуються, з одного боку, глобальних природних явищ, а з іншого боку, говорять про роль людини в їх створенні. Проте, остаточне формування самих об’єктів не визначається художником. Воно виникає в процесі створення.

 

4.09:

 

 18.00 — відкриття проекту Гамлета Зіньківського «Сьоме правило» (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Гамлет Зіньківський — український художник, відомий своїми стріт-арт роботами в Харкові та інших містах. Живе і працює переважно в Харкові, бере участь у виставках в Україні та за кордоном, лауреат NonStopMedia 4 та 5. Стріт-арт Гамлета відрізняється графічною манерою виконання і присутністю характерних авторських текстів.

 

5.09:

 18.00 — лекція та презентація Микити Лиськова про авторську анімацію (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Микита Лиськов створює авторську некомерційну анімацію, займається цим вже більше 10 років, постійно бере участь у кінофестивалях, проводить лекції-кінопокази з історії анімації, організовує і веде заняття в «Школі авторської анімації» в Дніпрі. Нещодавно його анімаційний фільм «Я купив велосипед» отримав гран-прі фестивалю «Де кіно», а його нова робота «The End» постійно транслюється на кінофестивалях в усьому світі. Під час лекції Микита покаже свої анімаційні фільми, детально розповість про їх створення, звідки приходять ідеї та навіщо в сучасній Україні займатися авторською анімацією.

 

6.09:

18.00 — показ «Відеоарт 1990-х і 2000-х в архівах Музею сучасного мистецтва Одеси» (Муніципальна галерея, вул. Чернишевська, 15)

Скринінг відеоробіт з архіву Музею сучасного мистецтва Одеси. Під час показу ми спробуємо прослідкувати розвиток відеоарту 1990-х і 2000-х: твори Мирослава Кульчицького та Вадима Чекорського, Глеба Катчука, Олександра Ройтбурда, Миколи Карабіновича та інших.

 

7.09:

17.00  — відкриття проектів Ольги Бабак «Відстань» та Олександра Каплі «Мао в гостях у темній матерії та мироточиві гриби» у бібліотечному корпусі ХНЕУ ім. С. Кузнеця  (Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, проспект Науки, 9A)

Харківські художники презентують роботи в незвичному середовищі університетської бібліотеки, з’ясувавши, наскільки контекст простору впливає на сприйняття проекту.

 

8.09:

 16.00 — фінальний показ перформансів учнів майстер-класу Вальдемара Татарчука (Молодіжний парк, вул. Пушкінська, 100)

Метою майстер-класу є представити і випробувати обрані основні елементи конструкцій перформативних дій, спостережені у багатьох активних митців від сімдесятих років до сучасності. Учасники майстер-класу працюють в межах, визначених ведучим, але водночас мають можливість перейти їх, зламати, діяти всупереч.

19.00 — Performance night (Молодіжний парк, вул. Пушкінська, 100)

впродовж п’яти годин в Молодіжному парку глядачі будуть свідками перформансів від художників з України, Польщі та Великобританії: Ani Zur / Київ, Наталля Лісова / Київ, Юрій Штайда / Харків, Вальдемар Татурчук/Польща, резидент SWAP: UK/Ukraine Ріккардо Атанасіо Матлакас.

23.00 — діджей-сет від The And, одного з акторів театру «Прекрасні квіти» Дениса Чмельова (Farsch Place, вул. Квітки-Основ’яненка, 12)

Відео-інсталяції та акторська пластика об’єднуються, підкреслюючи зв’язок візуального мистецтва та музики.

9.09:

15.00 —  екскурсія виставкою лауреатів фестивалю із членами журі (Тетяна Тумасян, Роман Мінін) і кураторами (Анастасія Хлестова, Антон Ткаченко) (Палац студентів НТУ «ХПІ», вул. Пушкінська, 79/1).
19.00 — концерт гурту Fever °, закриття фестивалю, вечірка (ART AREA «ДК», вул. Чернишевська, 13)
Fever ° — це indie-rock fusion з класичним грувом і багатозначними словами. Проект існує з 2016 року. За цей час команда випустила EP Salmon і зіграла його на кількох сольних концертах в Харкові, фестивалях «Я і Села Брук» (Харків) і Alfa-Jazz Street Fest (Львів).

  • ВХІД НА ВСІ ПОДІЇ ФЕСТИВАЛЮ ВІЛЬНИЙ
  • В програмі можливі зміни

 

NonStopMedia is one of the first festivals in Ukraine that focuses on youth art (the first NonStopMedia was held in 2003). NonStopMedia is a «launch pad» for experimental visual art in Ukraine, which allows young and unknown artists to make their voices heard. An important part of the festival is a parallel program — lectures, video shows, literary readings, concerts, theatrical performances. We also pay attention to the educational part of the project. Usually we invite famous artists, curators and art critics who share their experience with participants at lectures and master classes of the festival.

Members of the jury (Tatyana Tumasyan / Kharkiv, Ukraine — curator, director of the Kharkiv Municipal Gallery, founder of the NonStopMedia festival; Sergey Bratkov / Kharkiv-Moscow — artist, photographer, curator, participant of the Venice Biennale; Eva Zazhitskaya / Wroclaw, Poland — artist-performer, teacher at the Academy of Fine Arts in Wroclaw, curator; Roman Minin / Kharkiv, Ukraine — artist, winner of international art forums, laureate of NonStopMedia) will select 10 projects to be presented in Kharkiv.
As a prize laureates will be offered a solo exhibition in 2019 in one of the prestigious galleries of Ukraine, which, of course, will have a positive effect on their career.

Dates for the festival: August 27 — September 9, 2018.

The main task of NonStopMedia-IX is to assist young artists in their creative activities in contemporary art. The competition gives priority to project thinking, professionalism in the implementation of ideas, innovations and overcoming taboos (artistic, social, etc.). The author must demonstrate the ability to implement projects with a clear concept and internal logic.

FESTIVAL PROGRAM
(27.08 — 9.09.2016)
27.08:
17.00 — presentation of Mitsasov’s objects (Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
Oleg Mitasov (1953-1999) became famous in Kharkiv in the mid-1980s with numerous inscriptions on related words on the fences and walls of houses. Probably suffered from schizophrenia.
19.00 — performance-concert of the theater «Arabesque» according to texts by Mageny Sadokhi (Wroclaw), Sergei Zhadan (Kharkiv) and Yuri Andrukhovych (Ivano-Frankivsk) performed by City Barbara and Yurko Efremov — music author — directed by Svetlana Oleshko with a video of Andriy Zeleny (Lviv) — (ArtPidwall of the Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
extremely relevant, sharp and at the same time mobile project. This is not just a performance, it is video art, it is a series of discussions and debates, an audiobook, an East-Ukrainian tour in 2018 (Chuguev, Slavyansk, Kramatorsk,
Siverskodonetsk, Lisichansk).
28.08:
18.00 — curatorial project by Natalia Chichasovaya «City without appointment» special project from ArtSvit gallery (Dnipro) (VOVATANYA Gallery, Kharkiv embankment, 6)
works are provided from the ArtSvit Gallery collection, created by modern young Ukrainian artists who represent a different feeling and vision of the future. The mediums at the exhibition are printed graphics — one of the most traditional techniques, which has long been not only a means of decorative design, but also acquired a specific and concise visual language. Today, in the context of redefining our identity and building a strategy for further development, the reference to the analysis of the influence of the Soviet phenomenon is extremely important. This situation prompts modern artists in their practices to address the theme of the Soviet heritage and fix it in the landscape of the city. Their work actually becomes an indicator of changes in the consciousness of the new generation.
29.08:
18.00 — exhibition of archives of the festival, visualization of the history of NonStopMedia (Ampersand food & art, Sumskaya str., 71)
— Presentation of catalogs, posters and program of the festival for 15 years of its existence from Tatiana Borzunova and Irina Olenina.
30.08:
17.00 — lecture by Olga Simson, Doctor of Laws, Director of the Institute of Law, Technologies and Innovations (ILTI), «Protection of Intellectual Property in Contemporary Art» (Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
The aim of the lecture is to demonstrate how new trends and forms in art affect the protection of intellectual property, give creative industry representatives tools of copyright protection, and show the distinction between intellectual property and aproprietric art.
19.00 — lecture by Tetyana Tumasyan, Director of the Municipal Gallery and founder of NonStopMedia on the history of the festival (Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
a story about how and why the festival appeared, how the composition of the participants changed, what future NeonStop is waiting for. In 2003, Tetyana Tumasyan founded the NonStopMedia Youth Projects Festival. During the time of existence, NonStopMedia has established itself as an important communicative platform for young contemporary art, due to the diversity of parallel programs: cinema, theater, music, literature — and the enhanced role of the theoretical, educational and discussion platforms of the festival.
31.08:
18.00 — Special project «Contraversion» of Bella Logacheva and Oleksandr Prysyazhnenko, new media, video, photography, texts (ArtPidwal of the Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
A look at the current presentation of information in a changing social situation and reflection on where truth is, and where lies when choosing their version of reality is given to each individually.
22: 00-02: 00 — Visual party # 2 «Not a single bread» / «Acute cleverness» (the back side of the KhNATOB, entrance to the building of the opera from the side of the Shevchenko garden)
The Academy of Visual Arts Kharkiv together with the «Culture of Sound» continue the series of visual party. The organizers invite to open the Kharkiv artist  Vagrich Bahchanyan. Visual party is a mix of music and visual material on a specific topic. At the party, the images and works of Vagrych will be shown. Video materials are selected by the Academy of Visual Arts Kharkov. Light — VJ YNG (Olena Dzhurina). Music — DJ Kurilo.
 1.09:
 18.00 — presentation «Art is painful» by Olga Fedorova (ArtPidwal of the Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
the project as part of a long-term study of artistic processes, aims to assemble all the pain that the young artist experiences in his work. Everything that «sores», but usually does not go beyond the «circle of consecrated». That pain goes down faster if you give him an exit. At the presentation of the project, the artist will present an art-beech and merchant-collection «Art is painful», as well as an artist-current discussion about conceptual art, domestic artistic processes and art system, as well as the place of the young Ukrainian artist.
21:00 — show case «Rhythm Makers» (Farsch Place, 12, Kvitka-Osnovyanenko Str.)
Dj Max Gold and Dj Ivan Schtug will play vinyl networks of the most significant tracks from the underground house-music producers
2.09:
17.00 — official opening of the festival — opening of the exhibition of laureates (NTU «KhPI» students’ palace, Pushkinskaya St., 79/1)
3.09:
 18.00 — Philip Moderson’s Lecture on the Life and Work of a Young Artist in Germany (ArtPidwall of the Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
Philip Moderson is a German artist and sculptor. Lives and works in Berlin. Moderson’s works are reflections of geological processes such as erosion and sedimentation. The material basis of its sculptures (sand, concrete, metal or glass) — forms, as a rule, a stone passing into various aggregate states. Moderson’s works can be viewed both as an object and as a process. Ambiance objects relate, on the one hand, to global natural phenomena, and on the other hand, speak about the role of man in their creation. However, the final formation of the objects themselves is not determined by the artist. It arises in the process of creation.
4.09:
 18.00 — opening of the project by Gamlet Zinkivsky «Seventh rule» (Municipal gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
Hamlet Zinkivsky is a Ukrainian artist known for his street art work in Kharkiv and other cities. Lives and works predominantly in Kharkiv, takes part in exhibitions in Ukraine and abroad, Laureates of NonStopMedia 4 and 5. Street art of Hamlet differs graphic manner of performance and the presence of characteristic copyright texts.
5.09:
 18.00 — lecture and presentation by Nikita Lyskov about author’s animation (Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
Nikita Lyskov creates author’s non-commercial animation, has been doing it for more than 10 years, constantly participates in film festivals, holds lectures, film shows on the history of animation, organizes and conducts classes in the «School of author animation» in the Dnieper. Recently, his animated film, «I bought a bike», received the Grand Prix of the «De Cinema» festival, and his new work «The End» is constantly broadcast at film festivals all over the world. During the lecture, Nikita will show her animated films, tell them in detail about their creation, where ideas come from and why in modern Ukraine to engage in author’s animation.
6.09:
18.00 — show «Video of the 1990s and 2000s in the archives of the Museum of Contemporary Art of Odessa» (Municipal Gallery, 15 Chernyshevskaya St.)
Screening video works from the archive of the Museum of Contemporary Art of Odessa. During the show, we will try to follow the development of video art of the 1990s and 2000s: works by Myroslav Kulchytsky and Vadim Chekorsky, Gleb Katchuk, Alexander Roitburd, Nikolai Karabinovich, and others.
7.09:
17.00 — opening of projects by Olga Babak «Distance» and Oleksandr Kaplia «Mao in a visit to dark matter and cold mushrooms» in the library building of the KhNEU named after. S. Kuznets (Kharkiv National Economic University named after S. Kuznets, Nauky ave., 9A)
Kharkiv artists present works in the unusual environment of the university library, figuring out how the context of the space affects the perception of the project.
8.09:
 16.00 — final show of performances of students of master class Waldemar Tatarchuk (Youth Park, Pushkinskaya St., 100)
the purpose of the master class is to present and test the selected basic elements of the constructs of performative actions, observed by many active artists from the seventies to the present. Participants of the master class work within the limits defined by the presenter, but at the same time they have the opportunity to pass them, break, act contrary.
19.00 — Performance night (Youth Park, Pushkinska St., 100)
During five hours in the Youth Park, the audience will be witnesses to performances by artists from Ukraine, Poland and the UK: Ani Zur / Kiev, Natalya Lisova / Kiev, Yuriy Steyda / Kharkiv, Valdemar Talkurchuk / Poland, resident of SWAP: UK / Ukraine Riccardo  Matlacas .
23.00 — DJ set from The And, one of the actors of the «Beautiful Flowers» theater Denis Chmelov (Farsch Place, 12, Kvitka-Osnovyanenko Str.)
video installations and acting plastics combine to emphasize the connection between visual art and music.
9.09:
15.00 — Excursion with the members of the jury (Tetyana Tumasyan, Roman Minin) and curators (Anastasia Khlestova, Anton Tkachenko) (Palace of students of NTU «KhPI», Pushkinskaya St., 79/1).
19.00 — Fever ° concert, closing of the festival, party (ART AREA «DK», Chernyshevskaya street, 13)
Fever ° is an indie-rock fusion with a classic groove and multi-valued words. The project has existed since 2016. During this time, the team released EP Salmon and played it at several solo concerts in Kharkiv, at the festivals «I and Sela Brook» (Kharkiv) and Alfa-Jazz Street Fest (Lviv).