Вернуться назад

Про NonStopMedia 2018

Перший фестиваль NonStopMedia пройшов у 2003 році, і він був необхідний місту, необхідний Україні, тому що іншого такого конкурсу для молодих художників не було. Це було ще до появи премії Пінчука або МУХі. Молоді художники існували, а способу показати свої роботи у них не було. Другий NonStopMedia відбувся у 2004 році, і було прийнято рішення зробити з нього бієнале. У 2018 році пройшов вже дев’ятий  NonStopMedia. Формат фестивалю змінювався протягом всієї його історії. Проте кожного разу основою фестивалю була виставка проектів лауреатів конкурсу, яка проходила в різних локаціях: від галерей до торгівельних центрів. Але частіше за все це був один великий та новий (фестиваль відкриває не тільки художників, але й місця) виставковий майданчик, до чого ми й повернулися в цьому році. Саме тому головною локацією було обрано Палац студентів НТУ «ХПІ» — одночасно історичне та нововідкрите місце.

Ідея цьогорічного фестивалю — створення зв’язків, створення великої мережі художників і кураторів, людей, які займаються сучасним мистецтвом в Україні. Тому крім програми відкритих заходів, які були доступні для всіх, в межах фестивалю проходила  закрита програма для лауреатів NonStopMedia. У порівнянні з минулими роками, ми нічого кардинально не змінювали, але намагалися якомога більше підсилити спілкування між учасниками, організаторами фестивалю та членами журі. Тому що виставка та фінальний проект NonStopMedia – це здорово, але набагато важливіше дати зрозуміти молодому художнику, що саме комунікація та обмін інформацією між усіма учасниками процесу і є найважливішим за будь-яку виставку і будь-які гроші. Адже якщо ти не знаходиш однодумців, то, на превеликий жаль, тебе система мистецтва випльовує.

Крім того, що стосується створення зв’язків. Ще при підготовці минулого фестивалю ми задумалися над тим, що може стати мотивацією для наших лауреатів, і прийшли до висновку, що для молодих художників це, перш за все, можливості в арт-середовищі. Тому ми заздалегідь домовилися з нашими друзями та колегами-галеристами з різних міст України,  про призові виставки для кожного з наших фіналістів у наступному році.